xxx

Zdrada w małżeństwie – jak sobie poradzić?

Zdrada przysparza wiele bólu i cierpienia, a życie po niej jest ciężkie do opisania. Walka o ratowanie związku jest ciężką pracą, dla obu stron – osoby zdradzającej jak i zdradzanej. Jak sobie z nią poradzić?

Jak radzić sobie ze zdradą?

Przede wszystkim należy uświadomić sobie czy na pewno chcemy wybaczyć partnerowi. Nie można tego jednak robić od razu po uzyskaniu informacji o zdradzie, kiedy rządzą nami emocje. Dopiero po ich opadnięciu warto się nad tym zastanowić. Należy jednak pamiętać że wybaczenie jest dopiero pierwszym krokiem w stronę powrotu do normalności, gdyż najgorsze jest odbudowanie zaufania. Warto także uświadomić sobie, że tylko wybaczenie płynące z serca ma sens, takie z przymusu i obowiązku do niczego dobrego nie doprowadzi.

Wiele zdradzonych osób ma tendencję do obwiniania siebie po zdradzie. Przez głowę przechodzą różne myśli typu:” jestem brzydka, nudna, beznadziejna”, „nie mam poczucia humoru, nie dawałem jej tego czego oczekiwała”. Jeśli jednak druga osoba była obdarzona przez Ciebie uczuciem i dawałaś z siebie wszystko, żeby było jak najlepiej to nie warto się obwiniać. Wina nie leży po Twojej stronie. W związku najważniejsza jest wierność i wzajemne zaufanie. Bez tych dwóch cech nie da się zbudować porządnego związku. Warto zastanowić się nad tym, czy partner na pewno darzył Cię uczuciem i była to chwilowa słabość, spowodowana gorszym dniem, lub też należy do typu osób szukających przygód. Najlepiej przypomnieć sobie zachowanie i sposób traktowania Ciebie.

Żeby nie zwariować od natłoku myśli trzeba też zadbać o swoje samopoczucie. Wiadomo, nie usuniemy całej sprawy z głowy, ale można ograniczyć stres. Wizyta w salonie masażu, kosmetyczka, siłownia. Wszystko to znakomicie odpręży i ciało i zmęczony umysł. Po powrocie do domu można zrobić listę sytuacji w których zawodziłaś partnera i tych w których on zawodził. Pomoże to zarówno w przypadku prób naprawy sytuacji z byłym partnerem, jak i ewentualnym nowym, jeśli powrót do osoby zdradzającej okaże się niemożliwy. Wyciągnięcie wniosków z sytuacji z przeszłości zawsze pomaga.

Kategorie: Relacje społeczne, Związki i seks

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

13 + trzy =